Мал TFT LCD дисплеј од 1,77 инчи со резолуција 128*160

Мал TFT LCD дисплеј од 1,77 инчи со резолуција 128*160

Краток опис:

Преглед Брзи детали Место на потекло: Гуангдонг, Кина (Кина) Име на брендот: Yasen Број на модел: YXD177A2004 Тип: TFT големина: 1,77" резолуција: 128*160 LCD Тип: TFT ПРЕНЕСУВАЧКИ Бои...


Детали за производот

Ознаки на производи

Преглед
Брзи детали
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (копното)
Име на брендот:
Јасен
Број на модел:
YXD177A2004
Тип:
TFT
големина:
1,77"
резолуција:
128*160
Тип на ЛЦД:
TFT ПРЕНЕСУВАЧ
Бои:
262 илјади
Задно осветлување:
LED

Способност за снабдување
20000 Парче/парчиња месечно

Пакување и испорака
Детали за пакување
оригинално пакување
Пристаниште
HK
Водечко време:
2-3 недели


Мал TFT LCD дисплеј од 1,77 инчи со резолуција 128*160

 

Големина на ЛЦД

1,77"

Резолуција

128*160

Тип на LCD екран

TFT ПРЕНЕСУВАЧ

Насока на гледање

12:00 часот

Преглед на модулот

34,0×43,78×2,4

Активна област (ШxВ)

28,03×35,04

ИЦ на возачот

ST7735S

Бои 262 илјади
Тип на задно осветлување LED
Тип на интерфејс Системски паралелен интерфејс
Влезен напон 2.8

 

 

Повеќе информации од Shenzhen New display CO.,LTD

 

1. Бренд на агент:

 * AUO/CPT/CMO//Innolux/ТианМапет марки tft lcd калапи,можете да добиете најконкурентна цена за вистински производи;

2.Примена на нашите LCD панели:

Нашите производи се широко користени за банкарски машини, алатки за комуникација, апарати за домаќинство, автомобилски инструменти,

мобилен телефон, телефон со видео врата, е-книга, берзански мобилен, MP5, таблет компјутер, GPS навигатор и така натаму.

3.Квалитет што треба да се обезбеди:

 Сите панели се 100% оригинални и сосема нови, не постојат лажни панели,така од Шенжен Нов дисплеј можете да уживате во

real панели директно од оригиналната фабрика;

 Оригинално пакување и печат за сериски нарачки, сите производи се во оригинално пакување од оригиналната фабрика директно, и сите

пакетите имаат етикети и сериски број, можете да ги проверите;

4.Брза испорака:

Имаме и меѓународен логистички центар во Хонгконг за да ги поддржиме вашите сериски нарачки да се испорачуваат директно од Хонгконг и

за да избегнете данок на додадена вредност во Кина за вас,па одШенжен Нов дисплеј  можете да добиете поудобна испорака;

5.долгорочен партнер:

   * Производите се продаваат во повеќе од 20 земји,па одШенжен Нов дисплејможе да добиете постабилно ветување за снабдување; 

6. СуперУслуга по продажба:

Шенжен Нов дисплејќе поддржи оригинална услуга за фабричка технологија пред и по продажбата за целиот ваш проект, можетеиспрати

ситенаFack панел назад и тука ви враќа нов панел;

7. најдоброто TFT LCD решение:

 *повеќе детални информации за моделот tft LCD, вклучувајќи големина, резолуција, осветленост, работна температура или времетраење итн. на нашата веб-страница или веб-страница на alibaba:https://www.tft-lcd-panels.com/

За да ги добиете најновите цени, ве молиме слободно контактирајте со нас.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp онлајн разговор!